برنج

ویژگی هاي زراعی برنج

ویژگی های زراعی برنج

ویژگی هاي زراعی برنج

ویژگی های زراعی برنج : برنج گیاهی یکساله می باشد, علفی و ساقه آن همانند گندم بند بند و توخالی و داراي 8 تا 12 گره در طول ساقه می باشد.ارتفاع آن گاها به حدود  1/5 متر هم می رسد.

گلهاي برنج داراي 6 پرچم و دانه سفید رنگ آن بوسیله زبانچه گل کاملا محصور که شلتوك نامیده می شود.
یکی دیگر از ویژگیهاي زراعی برنج این است که تنوع ژنتیکی و توان سازگاري زیاد از جنس Oriza که در جهان داراي 32 گونه بوده که فقط گونه Oriza.Sativa در ایران , آسیا , اروپا و آمریکا و Oriza.glabrima با قدمت و تنوع ژنتیکی کمتر در جنوب آفریقا کشت می شود.
انواع برنجهاي زراعی ایران از گونه O.Sativa بوده که براي ادامه رشد به آب زیاد نیاز دارد و داراي سه نوع ایندیکا ژاپونیکا و جاوانیکا می باشد.
کشت برنج در ایران به دو صورت کشت نشائی احداث خزانه(به زبان گیلانی تمبیجار) و کشت مستقیم انجام می شود که روش اول در اکثر نقاط کشور مرسوم و روش دوم بیشتر در جنوب کشور استان خوزستان رواج دارد(برای برنج های عنبر بو و…) که در این روش نشاء برنج پس از سپري نمودن رشد اولیه که اندازه نشاء به حدود 25 سانتیمتر رسیده باشد به زمین اصلی انتقال و مابقی رشد برنج در مکان جدید ادامه می یابد.

گیلان برنج

ما در فروشگاه گیلان برنج محصول دستچین شده از بهترین زمین های زراعی کشاورزان گیلانی را فراهم آورده ایم تا بتوانید خالص ترین و با کیفیت ترین برنج ایرانی را بدون واسطه در سفره هایتان داشته باشید

برای این منظور کافیست وارد صفحه فروشگاه سایت شوید و محصول خود را انتخاب کنید.

برای مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر  نیز میتوانید دکمه واتس سمت راست را لمس کنید تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن سوالات خود را از ما بپرسید.

ادعای ما فروش محصولات با درجه کیفی بالاست

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.