برنج

نکات کلیدی خرید برنج

نکات کلیدی خرید برنج

نکات کلیدی خرید برنج

نکات کلیدی خرید برنج: قبل از خرید برنج این مقاله رو از دست ندید.نکات بسیار ارزشمندی در این مقاله گفته شده است که شما با رعایت و در نظر گرفتن این نکات بتوانید برنجی با کیفیت و درجه یک خریداری کنید.

 

1-خشک بودن برنج

⁦⁩برنج زمانی که از مزرعه برداشت می شود رطوبت بالایی دارد. بعد از ورود به کارخانه شالیکوبی در خشک کن های مخصوص خشک می شود. اگر در حین خرید برنج، برنجی را انتخاب کنید که به درستی خشک نشده باشد، بدون شک دچار مشکل خواهید شد. زیرا این برنج پخت خوبی نخواهد داشت.

2-یکدست بودن برنج

دو نکته مهم که باید در خرید برنج به آن دقت نماییم، یکدست بودن و با کیفیت بودن برنج است.
برنج هایی که در ایران کشت می شوند، از نژاد ها و نمونه بسیار متفاوتی هستند. که هر کدام از این برنج ها نیز نحوه پخت و ظاهر مجزایی دارند.

3-بند نداشتن برنج

برنج اعلایی که می خواهید خریداری کنید، باید بدون ترک و بند باشد. معمولا برنج های بی کیفیت دارای بند های عرضی هستند

یکی از مهم ترین علت های ایجاد این بند ها و ترک ها قرار گرفتن در معرض باد است.شرکت های برنج فروشی محصولات را به صورت عمده(تنی  از استان گیلان خریداری کرده و با وانت یا کامیون به شهر خود می آورند و اگر برنج درست در کامیون بارگیری نشود و در معرض باد قرار گیرد بند برمیدارد.شما میتوانید محصولاتان را از فروشگاه ما خریداری کنید تا با خیال راحت از طریق تیپاکس به دستتان برسد).

4-تست عطر برنج

⁦⁩ برنج های ایرانی از برنج های خارجی خوش طعم تر و خوش عطر تر هستند. از این رو در هنگام خرید برنج اعلا، کافیست آن را درون دست گرفته و در آن بدمید، با این روش می توانید میزان عطر برنج را به خوبی تشخیص دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *