آشپزی, برنج

از بین بردن بوی سوختگی برنج

از بین بردن بوی سوختگی برنج

از بین بردن بوی سوختگی برنج: قطعا برای همه پیش می آید که در یک لحظه از غذای روی اجاق گاز غافل شوند و بعد با بوی سوختگی یادشان بیاید که برنج ته گرفته و سوخته است، اگر این اتفاق برای شما افتاد با این چهار روش ساده که برای از بین بردن بوی سوختگی برنج در اینجا گردآوری شده است می‌توانید بوی نامطلوب برنج را از بین ببرید.

روش اول استفاده از قند

می توانید چند حبه قند را لا به لای برنج بگذارید این کار تا حد زیادی جلوی بوی بد سوختگی برنج را می گیرد.

روش دوم پنبه آبلیمو

در این روش پنبه ای را آغشته به آبلیمو کرده و در یک دستمال کاغذی پیچیده و به مدت چند دقیقه داخل قابلمه قرار دهید . بوی سوختگی برطرف خواهد شد.

روش سوم استفاده از نان

بعد از سوختن و بو گرفتن برنج زمانی که دمکنی روی قابلمه است ، یک تکه نان بزرگ را روی برنج بگذارید تا نان بوی بد برنج سوخته را به خود جذب کند. موقع کشیدن برنج می توانید نان را بردارید .

روش چهارم استفاده از پیاز

 

استفاده از پیاز در برنج برای از بین بردن بوی سوختگی

همه ما می دانیم که پیاز یک جاذب خوب برای بو و میکروب و هر چیز دیگریست ، پس قاعدتا می شود برای از بین بردن بو نامطبوع سوختگی برنج نیز از آن استفاده کرد . به این صورت که یک پیاز متوسط را ( بسته به اندازه برنج، اگر برنج زیاد بود یک پیاز بزرگ و اگر برنج کم بود یک پیاز کوچک ) در برنج فرو ببرید و بعد از جذب کامل بو آن را در بیاورید.

 

نکته ی آخر

سعی کنید هنگام پخت برنج حواستان به آن باشد زیرا تمام این روش هایی که گفته شد نمی توانند به صورت کامل بو سوختگی را از بین ببرند.

 

مقالات مرتبط

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *